Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wystawa Kotów Rasowych

Dzień Kota w Avenidzie

Wśród udomowionych zwierząt nie ma drugiego, które budziłoby tak duże zainteresowanie, jak kot. O tym co skrywa kocia natura będzie można przekonać się już w sobotę 14 stycznia, w godz. 13.00 – 18.00 podczas wystawy organizowanej z okazji Dnia Kota w Avenidzie. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy na najładniejszego i najmilszego kota, najładniej udekorowaną klatkę, a także akcja promująca adopcję bezdomnych kotów, współorganizowana z poznańskimi stowarzyszeniami pomocy zwierzętom.

W starożytnym Egipcie uważany za bóstwo mające nadprzyrodzoną moc. Chińczycy, do których koty dotarły wraz z kupcami, nadali im, podobnie jak Egipcjanie, magiczną moc. Choć od tego czasu minęły wieki, a historia kociego losu bywała burzliwa, bez wątpliwości obecnie są najchętniej trzymanym w domu zwierzęciem. O tym, że koty to naprawdę wyjątkowe stworzenia, będzie można przekonać się już w najbliższą sobotę 14 stycznia, w Avenidzie podczas wystawy kotów rasowych. Mieszkańcy Poznania i okolic, którzy w tym dniu, w godzinach 13.00 – 18.00 odwiedzą Centrum będą mogli podziwiać ponad 50 gatunków najpiękniejszych i najbardziej popularnych ras tych dostojnych zwierzaków. W trakcie wydarzenia koty, które zaprezentują się na wystawie będą rywalizować ze sobą w konkursie na najładniejszego oraz najmilszego kota publiczności. Ponadto odbędzie się konkurs na najładniej udekorowaną klatkę.

Dzień Kota w Avenidzie stanowi idealną okazję do porozmawiania z hodowcami i poznania interesujących szczegółów dotyczących konkretnej rasy, skorzystania z bezpłatnych porad weterynaryjnych, a także do zaangażowania się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt. We współpracy z poznańskimi stowarzyszeniami pomocy zwierzętom w Avenidzie zostanie przeprowadzona akcja adopcji bezdomnych kotów. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych gościach, dla których przygotowali specjalne stanowisko malowania „kocich buziek”.