Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uszyj Jasia

18 maja w godzinach 11:00-18:00 zapraszamy na charytatywny maraton radosnego szycia, czyli akcję „Uszyj Jasia”. Będziemy szyć poszewki na poduszki dla najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Szyć może każdy – do dyspozycji będzie 300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą jak uszyć poszewkę.

Pierwsze szycie poszewek w ramach „Uszyj Jasia” odbyło się w 2013 roku. Wtedy to młoda mama Natalia Bielawska, po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała, dlaczego? Odpowiedź była banalna – skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: „No to uszyję”. I tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 15 000 poszewek.

Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Akcja „Uszyj Jasia” odbędzie się w sobotę 18 maja pomiędzy Lulu Cafe a Peek & Cloppenburg (poziom 1) w godzinach 11:00-18:00.