Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uszczypnij Raka

„Uszczypnij raka” w Poznań City Center

Największe śniadanie w Polsce, pierwsza tego typu akcja w Wielkopolsce i udany dzień dla wszystkich Poznaniaków to wszystko dzięki akcji „Uszczypnij raka” w Poznań City Center. Podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem tj. 6 lutego od godziny 10.00 na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, najlepsi szefowie poznańskich kuchni, a także utytułowani sportowcy.

Profilaktyka to słowo klucz w przypadku nowotworów. Jak wynika z prognoz WHO w 2020 roku co czwarty Polak może usłyszeć podobną diagnozę. O tym jak zmniejszyć ryzyko zachorowania, będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spotkania w Poznań City Center. Na wszystkich którzy tego dnia odwiedzą centrum czekać będzie mobilny punkt badań profilaktycznych, gdzie będzie można porozmawiać z onkologiem, dietetykiem, a także wykonać podstawowe badania krwi.

Trzeba wprowadzać w życie zasady zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwór. Wystarczy trzymać się prostych zasad, a mianowicie pięć porcji owoców i warzyw dziennie, 30 min aktywności fizycznej i eliminacja używek – to wszystko – komentuje dr n. med. Rafał Staszewski ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

W jaki sposób komponować zdrowe posiłki, poznaniacy będą mogli dowiedzieć się od znakomitych lokalnych szefów kuchni, podczas największego w Polsce śniadania. Od 10.00 do 12.00 kulinarni mistrzowie poznańskich restauracji przygotują cztery przykładowe śniadania dla ponad 400 osób. Tajniki sztuki kulinarnej zdradzą szefowie z restauracji Oskoma, Modra, a także finalista kulinarnego show – Top Chef – Adam Adamczak. Po południu odbędzie się „walka na noże”, podczas której szefowie będą przyrządzać zdrowe przekąski.

Podczas sobotniego spotkania w PCC powstanie również strefa sportu, gdzie będzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z Michałem Jelińskim – mistrzem olimpijskim
w wioślarstwie. Przygotowaliśmy również wiele atrakcji i konkursów dla najmłodszych –
dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

O tym jak wyizolować DNA z owoców, a także jak przygotować zdrowy i smaczny posiłek mali poznaniacy będą mogli przekonać się już w najbliższą sobotę.