Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Szybki PIT” kolejny raz w Poznań City Center

„Szybki PIT” kolejny raz w Poznań City Center

Roczne rozliczenie podatkowe (PIT) to z pewnością spore wyzwanie dla niejednego mieszkańca naszego miasta. Dlatego też Poznań City Center już po raz trzeci organizuje akcję „Szybki PIT”.  Już w najbliższy weekend (11-13.03) eksperci z Urzędu Skarbowego bezpłatnie pomogą poznaniakom wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je drogą internetową do właściwego oddziału.

Po raz kolejny do Poznań City Center zawita akcja „Szybki PIT”. Podczas trzech dni jej trwania będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym i robiąc zakupy rozliczyć się
z fiskusem bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym. Akcja z pewnością będzie szczególnie pomocna dla osób starszych, a także tych, które po raz pierwszy mają do czynienia z PIT-ami. Każdy zainteresowany otrzyma informację na temat przysługujących mu ulg, a także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Na poziomie 1 w głównej rotundzie, stanie dedykowane stoisko informacyjne, gdzie dyżur będzie pełniło pięciu ekspertów.

Po zeszłorocznym dwukrotnym sukcesie akcji „Szybki PIT”, postanowiliśmy i w tym roku pomóc poznaniakom w rocznym rozliczeniu podatkowym. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do skorzystania z bezpłatnej pomocy urzędników
w wypełnianiu PIT-ów
– mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

Między 11, a 13 marca w godzinach 12.00 – 18.00 pracownicy poznańskiej Izby Skarbowej nie tylko pomogą poprawnie rozliczyć i wypełnić PIT, ale także odpowiedzą na wszystkie nurtujące podatników pytania i doradzą z jakich ulg można skorzystać. Dodatkowo pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje, a także pokażą, jak wysłać go drogą internetową do właściwego Urzędu Skarbowego.

Co trzeba ze sobą wziąć, aby złożyć zeznanie podatkowe? Potrzebny będzie PIT-11 otrzymany od pracodawcy, zeszłoroczne rozliczenie PIT-37 oraz, w przypadku ulg, potwierdzenie dokonywania wydatków.

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe. Korzystając z pomocy wykwalifikowanych urzędników można
w szybki i prosty sposób złożyć rozliczenie przez Internet.

Eksperci z poznańskiej Izby Skarbowej będą czekać od piątku do niedzieli (11-13.03) w godzinach 12.00- 18.00 na poziomie 1 w głównej rotundzie Poznań City Center.