Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Pszczoła w roli głównej

Porozumiewają się za pomocą tańców i dźwięków. Odwiedzają około 4 milionów kwiatów, aby zebrać kilogram słodkiego pyłku, bez nich Ziemia zamieniłaby się w jałową pustynię. W najbliższy piątek (6.05) w Poznań City Center rozpoczyna się wystawa edukacyjna „Pszczoła w roli głównej …” połączona z kiermaszem produktów pszczelarskich.

Pszczoła w roli głównej …
Czy życie pszczoły jest słodkie? Jak kiedyś wyglądały ule? Jakie są rodzaje miodów i roślin miododajnych? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdą się na sześciu edukacyjnych wyspach, które przeniosą zwiedzających w niezwykły świat tych pracowitych owadów. Wszystkie dzieci, które odwiedzą centrum podczas trwania wystawy, będą mogły dowiedzieć się, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają te małe owady, a także, jak wyglądają hotele dla pszczołowatych oraz jakie są rodzaje uli. 7-8.05 oraz 14.05 na najmłodszych będzie czekać moc atrakcji m.in. możliwość samodzielnego zrobienia świeczki z wosku pszczelego. Dodatkowo dzieci wezmą udział w specjalnych pokazach: odsklepiania plastrów miodu, wirowania ramek czy nalewania miodu. Najmłodsi będą również mogli przebrać się za pszczoły dzięki „pszczelej przebieralni”, pomalować mega pszczołę, a także ułożyć owadzie puzzle 3D.

Nasza wystawa „Pszczoła w roli głównej …” to nie tylko możliwość poznania tych wyjątkowych owadów i ich zwyczajów, ale również okazja do doskonałej zabawy. Natomiast dla rodziców, 14 maja, przygotowaliśmy kiermasz produktów pszczelarskich –  dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Kiermasz pszczelarski lokalnych producentów
O tym, że miód koi nerwy, ma właściwości antybakteryjne, a także doskonale sprawdza się w roli kosmetyków wiadomo nie od dziś. Dlatego też, w ramach wydarzenia „Pszczoła w roli głównej…” w Poznań City Center, 14 maja, zostanie zorganizowany kiermasz lokalnych producentów miodu i wyrobów pszczelarskich. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą Centrum będą mogli spróbować, a także kupić miody, świece, kosmetyki, propolis czy pyłek. Ponadto, nie zabraknie pokazów i warsztatów dla najmłodszych, podczas których będzie można podejrzeć życie pszczoły w specjalnej ramce prezentacyjnej, pooddychać zdrowotnym powietrzem z wnętrza ula oraz posmakować miodu bezpośrednio z miodarki.

Edukacyjna wystawa „Pszczoła w roli głównej…” odbywać się będzie od 6 do 14 maja na terenie Poznań City Center. Dodatkowo 14 maja odbędzie się kiermasz lokalnych producentów miodów i wyrobów pszczelarskich. Wstęp jest bezpłatny.