Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Poznaj Polski Produkt

Dobre, bo Polskie
Święto twórczości w Poznań City Center

Pierwsze tygodnie listopada to przede wszystkim święto polskiej twórczości. Już 4 listopada w Poznań City Center rozpocznie się wystawa „Polski produkt”. Sztukę użytkową oraz wzornictwo od lat 50. XX wieku będzie można podziwiać aż do 15 listopada.

11 wysp, jedno mini kino i kilkadziesiąt lat wspomnień, to wszystko dzięki wystawie „Polski produkt”, która już 4 listopada rozpocznie się w Poznań City Center. Do świata polskiej sztuki użytkowej oraz wzornictwa od lat 50. XX wieku, wszystkich uczestników przeniosą m.in. wyspy ze sprzętami RTV i AGD z tamtego okresu.

Kto z nas w swoich domach nie miał gramofonu Bambino, radioodbiornika Zodiak, czy telewizora Neptun. Wystawa „Polski produkt” to doskonała możliwość podróży w czasie, a przede wszystkim podróży pokazującej młodym pokoleniom dzieła użytkowe polskich twórców. Mamy nadzieję, że taki sposób poznawania polskich produktów będzie doskonałą możliwością spędzania wspólnego czasu – komentuje Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

Dodatkowo odwiedzający będą mogli zobaczyć meble modułowe, a także wyeksponowane w nowoczesny sposób kolekcje porcelany, szkła oraz biżuterii. Oczywiście nie mogło zabraknąć wyspy moda, na której zostaną zaprezentowane charakterystyczne stroje dla kolejnych dekad od lat 50. do 80. Doskonałym uzupełnieniem wiedzy z zakresu fashion, będzie film „Szafa Polska 1945-89”, który zostanie wyświetlony w specjalnie zaaranżowanym kinie. Nie tylko pasjonaci mody będą mogli „zanurzyć” się w kinie z lat 50. również na dzieci czekać będą kreskówki, a wisienką na torcie staną się historyczne Polskie Kroniki Filmowe. Uzupełnieniem wystawy będzie wyspa polskiego plakatu oraz motoryzacji, na której zaprezentowane zostaną Skuter Osa oraz Motor Gazela.

Wystawa „Polski produkt” odbywać się będzie od 4 do 15 listopada w przestrzeniach Poznań City Center.

Wstęp jest bezpłatny.