Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Pierwsza gwiazdka

Pierwsza gwiazdka w Poznań City Center

Prawie 320 dzieci, z klas od 1 do 5, weźmie udział w dedykowanych warsztatach skandynawskich w Poznań City Center. Poznańscy uczniowie własnoręcznie przygotują naturalne stroiki. Jednak to nie wszystko już w najbliższy weekend (12-13 grudnia) centrum zamieni się w pracownię świątecznych stroików i pudełek. Każdy kto tego dnia odwiedzi PCC będzie mógł wykonać je własnoręcznie i zabrać ze sobą do domu.

Okres świąt jest wyjątkowy nie tylko w Polsce. Szczególnie ważny jest również w krajach skandynawskich, gdzie dekoracja domu i choinki mają szczególne znaczenie. Ozdoby są wykonywane własnoręcznie, z naturalnych elementów i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego też, aby poznać nie tylko naszą, rodzimą tradycję w najbliższy weekend każdy kto odwiedzi Poznań City Center będzie mógł własnoręcznie wykonać wyjątkowe wieńce adwentowe oraz pudełka na świąteczne prezenty. Tradycyjny wieniec adwentowy zdobią cztery świece zapalane kolejno w każdą grudniową niedzielę poprzedzającą Wigilię. Jest on wykonany z gałązek świerkowych, często przystrojonych suszonymi owocami oraz wstążkami, dzięki którym może być mocowany do sufitu. Wyjątkowe warsztaty będą odbywały się 12 i 13 grudnia, na poziomie 1 między sklepem Apart i Aggi, w Poznań City Center w godzinach 12.00-14.00 i 15.00-17.00. Chcemy, aby każde święta były niezapomniane. Dlatego oprócz połyskującego oświetlenia naszego Centrum i wyjątkowych choinek, chcieliśmy dać naszym klientom możliwość własnoręcznego przygotowania ozdób. Każdy kto w weekend odwiedzi Poznań City Center na pewno będzie się świetnie bawił, a także zabierze do swoich domów oryginalne wieńce i ozdobne pudełka – zapewnia Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum. Ponadto w weekend (12-13.12) najmłodsi będą mogli również samodzielnie przygotować świąteczne kartki, które będzie można bezpłatnie wysłać do najbliższych, a tym samym sprawić im niesamowitą świąteczną niespodziankę.

Sobota i niedziela – 12-13.12
Godzina 12:00 – 14:00 – stroiki świąteczne
Godzina 15:00 – 17:00 – pudełka na prezenty