Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Matemagia

Matemagia, czyli magiczny świat matematyki

Czy wszystko da się policzyć i przedstawić za pomocą cyfr, liczb czy działań matematycznych? Oczywiście, że… tak! O potędze liczenia, mnożenia i dzielenia opowiada interaktywna wystawa „Matemagia, którą można odwiedzać od 6 do 22 października. Jest ona skierowana do wszystkich, dla których matematyka może stać się z jedną z najlepszych przygód.

Wystawa „Matemagia” to 40 interaktywnych eksponatów rozmieszczonych na sześciu wyspach tematycznych. Statystka i przypadek, przestrzeń i geometria, liczenie i kalkulowanie czy ilość i optymalizacja to tylko kilka zagadnień, które porusza. Każda z tematycznych wysp ma własny kolor, który ułatwi zwiedzającym ich odróżnienie. Ponadto wizualne podziały pomagają lepiej zapamiętać nowo zdobytą wiedzę.
Zapraszamy codziennie w dniach 6-22 października w godzinach funkcjonowania Centrum, tj. poniedziałek-sobota 9.00-21.00, niedziela 9.00-20.00. W lekcjach z przewodnikiem wezmą też udział uczniowie szkół podstawowych.
Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.