Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Avenida na posterunku

Avenida na posterunku

Działalność służb mundurowych od zawsze fascynuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Już 24 czerwca (sobota) Centrum Handlowe Avenida Poznań stanie się prawdziwym poligonem! Na wszystkich klientów będą czekać grupy rekonstrukcyjne zajmujące się historią wojskowości polskiej od czasów średniowiecza do XX wieku. Odwiedzający zobaczą też pokazy strażackie i medyczne, kursy pierwszej pomocy czy samoobrony, a także prezentację sprzętu bojowego, zabytków i pojazdów wojskowych.

Na terenie otwartym przed Avenidą odbędą się pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni oraz strażacy zaprezentują symulację wypadku komunikacyjnego na wraku samochodu, a także omówią zagadnienia związane z prawidłowym zachowaniem w przypadku wypadku na drodze. Na klientów będzie czekał również samochód ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej. Oprócz zwiedzania jego wnętrza, każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia czy przymierzenia munduru.

Wydarzenie Avenida na posterunku odbędzie się 24 czerwca (sobota) w godzinach 13-18. Tematyczne wyspy zostaną rozmieszczone na I piętrze Galerii, natomiast pokazy strażackie odbędą się na terenie przed Centrum.
Partnerzy i współorganizatorzy akcji:

– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
– Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki Robert Budny
– Stowarzyszenie GRH Warta
– GRH Commando
– Stowarzyszenie Walhall
– Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

Nie może Was zabraknąć!