Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wielkanoc 2017

03-04-2017

Warsztaty wianków wielkanocnych w Avenidzie Poznań

Na drzwi, na stół, na okno – ręcznie robione wianki są dowodem tego, jak bazując na tradycji można współcześnie tworzyć ozdoby będące kwintesencją wiosny w naszych domach. Już od 3 do 9 kwietnia – podczas warsztatów wielkanocnych w Avenidzie Poznań – każdy będzie miał możliwość wykonania pełnych uroku i pachnących wianków na wielkanocny stół.

Dlaczego wierzbowe bazie to symbol odradzającego się życia? Kto wie, że rzeżucha była utożsamiana z siłą i witalnością już w starożytnym Rzymie? Symbolika roślin odgrywa niezwykle istotną rolę w kulturze ludowej, o czym przekonają się uczestnicy warsztatów organizowanych w Avenidzie Poznań w przedświątecznym okresie, czyli od 3 do 9 kwietnia. Pod czujnym okiem animatorów uczestnicy bezpłatnych zajęć przygotują dekoracje, które wniosą do domowego wnętrza energię i sielskość. Wykonają oni niepowtarzalne wianki z naturalnych materiałów: wiosennych gałązek, listków, bukszpanu, bazi, mchu, piórkek czy suszonych zbóż i kwiatów. Nie zabraknie też akcesoriów, które nadadzą wiankom wielkanocny klimat.

Od 3 do 7 kwietnia odbędą się warsztaty dla grup zorganizowanych, natomiast w przedświąteczny weekend (czyli 8 i 9 kwietnia) klienci Centrum będą mogli wziąć udział w warsztatach w godzinach: 12:00–14:00 oraz 15:00–17:00.