Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Kolejomania

31-05-2016

Kolejomania w Poznań City Center

„Stoi na stacji lokomotywa …” – ten dziecięcy wierszyk znamy wszyscy. Już od 1 czerwca będzie można wybrać się w wyjątkową podróż, dzięki wystawie „Kolejomania” w Poznań City Center. Przez 12 dni na wszystkich miłośników makiet i modelarstwa czekać będą m.in. lokomotywy i parowozy pomniejszone nawet 80-krotnie!

Dzień dziecka w PCC

1 czerwca w Poznań City Center będzie doskonałym początkiem rozpoczęcia cyklu atrakcji dedykowanych najmłodszym. Podczas uroczystego otwarcia wystawy „Kolejomania” mali pasjonaci pociągów będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach o tematyce kolejowej. Również tego dnia odbędą się warsztaty modelarskie. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami będą mogły przygotować makietę kolejową, a także własnoręcznie patynować tabor.

Przez wszystkie dni ekspozycji najmłodsi będą mogli zobaczyć makietę z uwielbianym pociągiem Tomkiem, każdy z nich będzie mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Oprócz tego
w oba weekendy wystawy do dyspozycji dzieci będzie kolejowy plac zabaw z tematycznym programem edukacyjno – rozrywkowym – dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Dodatkowo codziennie od 12.00 – 20.00 będzie można podziwiać precyzyjną pracę modelarzy oraz wiernie odwzorowane stacje i bocznice kolejowe, a także kilkadziesiąt pociągów. Każda z czterech makiet składać się będzie z 250 ręcznie wykonanych elementów, szczególną uwagę mogą przyciągnąć fragmenty miasta z cukiernią. Niewątpliwie gratką dla zwiedzających będą eksponaty muzealne, takie jak mundury kolejowe, lampy semaforowe, znaczniki pociągów i stare bilety.

Weekendy atrakcji

Trwającą 12 dni wystawę uzupełnią weekendowe atrakcje. Makieta nocna przez cały weekend (4-5 czerwca) będzie stała na poziomie …  w specjalnym czarnym namiocie. W skład 1000 elementowej ekspozycji wejdzie 200 postaci m.in. rowerzystów, rolników, wędkarzy, podróżnych i pracowników kolei, a także 80 wagonów, 30 lokomotyw, 28 metrów torowiska, 13 mostów kolejowych oraz 30 budynków takich jak sklepy, puby, apteki. Natomiast w kolejny weekend 11 i 12 czerwca, dzięki specjalnemu symulatorowi MaSzyna będzie można wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić lokomotywy elektryczne oraz spalinowe, drezyny czy szynobusy. Dodatkowo w trakcie weekendów odbędą się pokazy jazd po torze makiety modułowej. Składy osobowe, towarowe i pospieszne, a także lokomotywy wydające dźwięki będą poruszały się na ok. 50 metrowej ekspozycji zbudowanej z kilkunastu modułów przygotowywanych przez modelarzy, odwzorowujących miniaturowy świat linii kolejowej.

Wystawę „Kolejomania” będzie można obejrzeć do 1 do 12 czerwca 2016 r., w godzinach otwarcia Poznań City Center. Wyspy ekspozycyjne znajdować będą się w pasażach handlowych na poziomie 0 i 1. Wstęp jest bezpłatny.