Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Pieszo

Specjalnie z myślą o pieszych, o zapewnieniu im bezpiecznego dojścia na nowy dworzec autobusowy, kolejowy i do Centrum Handlowego Avenida Poznań zbudowano szerokie, przyjazne przejście podziemne, z wydzieloną ścieżką rowerową i rampą  dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych. Przejście prowadzi z centrum miasta, od strony Parku Marcinkowskiego pod Ulicą Matyi bezpośrednio pod dworzec autobusowy i Centrum Handlowe. Windami i schodami przejście połączone jest z nowymi przystankami tramwajowymi.
Do Avenidy piesi wejdą także z Mostu Dworcowego przez kładkę.  Wędrując od strony Królowej Jadwigi, Wierzbięcic i Wildy łatwo się dostać do CH korzystając z sieci nowych chodników znajdujących się na terenie tzw. Wolnych Torów.  Można też przejść przez nowy dworzec kolejowy PKP lub parking dostając się do środka od strony Placu Dworcowego. Piesi dotrą  do Centrum Handlowego korzystając także z nowej drogi, idąc wzdłuż ulicy Składowej.