Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Darmowa godzina parkowania w centrum Poznania

25-08-2014

Od dzisiaj mieszkańcy Poznania będą mieli możliwość darmowego parkowania w ścisłym centrum miasta. Poznań City Center daje możliwość właścicielom samochodów darmowej godziny parkowania, w sąsiedztwie dworca PKP i PKS z bezpośrednim zejściem na perony. PCC wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania i podróżnych oferując im to szczególne udogodnienie. 

Od dzisiaj (25.08) na parkingu Poznań City Center, w samym centrum miasta wszyscy właściciele aut będą mogli zostawić swoje pojazdy przez pierwszą godzinę za darmo. Aż 1500 miejsc parkingowych jest do dyspozycji kierujących. Aby przekazać tą wiadomość wszystkim Poznaniakom, dyrekcja centrum zorganizowała kampanię informacyjną.Cieszę się, że możemy zaoferować mieszkańcom naszego miasta takie udogodnienie. Do tej pory w ścisłym centrum Poznania brakowało darmowego parkingu dla podróżnych oraz mieszkańców – mówi Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum. Parking z bezpośrednim zejściem na perony tuż obok kas biletowych to idealne miejsce na pozostawienie swojego pojazdu i powitanie lub pożegnanie bliskich. Dodatkowo dzięki darmowej pierwszej godzinie postoju, ten czas można przeznaczyć na kupno biletu, jak również szybkie zakupy w galerii. Od początku sierpnia funkcjonuje również bezpłatny parking dla wszystkich miłośników dwóch kółek.

Opłata za parking

Samochody osobowe i dostawcze:

Pierwsze 60 minut BEZPŁATNE

  • do 2 godz. parkowania – 3 zł
  • do 3 godz. parkowania – 6 zł
  • do 4 godzin parkowania – 9 zł
  • każda następna rozpoczęta godzina – 4 zł
  • każda rozpoczęta godzina między 24:00 a 8:00 – 2 zł
  • opłata za 24h – 29 zł

​Pojazdy jednośladowe: PARKOWANIE BEZPŁATNE